تبلیغات
دوا و درمون

دوا و درمون
 
نویسندگان

پاسخ : همانطور که همه میدانیم معروفترین قرص سرماخوردگی در بازار دارویی کشور از قدیم تا بحال همان قرص سرماخوردگی بزرگسال است که به آدولت کلد Adult cold معروف میباشد ، از معروفترین کارخانه هایی که از چند دهه پیش تا بحال بتولید آن مشغول بوده کارخانه دکتر عبیدی است که همچنان بتولید آن مشغول است. در کنار این کارخانه چندین کارخانه دیگر نیز این دارو را تولید میکنند.این دارو ترکیبی از داروهای زیر میباشد : استامینوفن ( بعنوان مسکن و تب بر) ، فنیل افرین و کلرفنیرامین ( بعنوان ضد حساسیت و آبریزش بینی ).

از دو سه سال گذشته لابراتوارهای داروسازی ترکیبهای جدیدتری برای قرصهای سرماخوردگی ارائه کردند ، مانند کلداکس و کلد استاپ ، که با تغییر در فرمول آن سعی داشتند پاسخ بهتری جهت رفع سرماخورگی بگیرند. بعنوان مثال قرص کلداکس ترکیبی است از استامینوفن ، دیفن هیدرامین ( جهت رفع حساسیت ) و پزدوافدرین ( جهت رفع احتقان ).

در این راستا داروهای کاملتری مانند داروهای خارجی ارائه شد که از ترکیبات کاملتری بهره میبرند. این قرصها را معمولا در دو رنگ جهت مصرف روز و شب تولید میکنند. قرصی که باید هنگام شب مصرف شود دارای ترکیب آنتی هیستامین ( ضد حساسیت )  قویتری نسبت به قرص مصرف شده در روز هست و چون آنتی هیستامین ها معمولا باعث خواب آلودگی میشوند ، توصیه میشود که هنگام شب و موقع استراحت مصرف شود. از این دسته داروها میتوان به قرص عبیدی کلد فورت اشاره کرد که بصورت بسته های 20 عددی عرضه میشود. یک بسته قرص زرد رنگ مخصوص روز که دارای ترکیب استامینوفن ، پزدوافدرین و دکسترومتورفان ( جهت رفع سرفه ) میباشد و یک بسته قرص سبز رنگ مخصوص شب که علاوه بر ترکیب قرص زرد رنگ حاوی داروی کلرفنیرامین ( ضد حساسیت،که همان داروی خواب آور است ) نیز میباشد.  طبقه بندی: علمی دارویی پزشکی،
[ شنبه 2 مهر 1390 ] [ 03:19 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.


فروش بک لینکطراحی سایت